Kurš Uzvarēja 2012. Gada Pasaules Hokeja čempionātā

Anonim

Pasaules čempionāts hokejā šogad notika divās Skandināvijas valstu galvaspilsētās - Stokholmā un Helsinkos. 16 komandas no trim kontinentiem maijā pavadīja gandrīz trīs nedēļas, lai noskaidrotu, kura no tām būtu nosaucama par labāko sporta veidu uz planētas. Gandrīz pusmiljona skatītāju klātbūtnē valstsvienības rīkoja 64 sanāksmes, savā starpā iemeta 376 vārtus un 20. maijā beidzot atklāja čempionu.

Kurš uzvarēja 2012. gada pasaules hokeja čempionātā

Šogad komandas turnīra pirmo posmu sāka divās grupās pa 8 komandām katrā. Saskaņā ar to pilsētu nosaukumu pirmajiem burtiem, kurās notika grupu spēles, tie tika apzīmēti ar burtiem S un H. Krievi šo posmu pavadīja Stokholmā, kur 14 000. Globen arēnā kopā ar Zviedrijas, Čehijas, Norvēģijas, Latvijas, Vācijas, Dānijas un Itālijas komandas ceturtdaļfinālā identificēja četrus dalībniekus. 5. maijā mūsējie aizvadīja čempionāta pirmo maču, pārspējot Latvijas komandu ar rezultātu 5: 2. Turpinājums izrādījās ne mazāk veiksmīgs, krievi konsekventi uzvarēja visos mačos, īpaši apvainojot mājiniekus - Krievijas un Zviedrijas mačs 11,5 tūkstošu skatītāju klātbūtnē beidzās ar rezultātu 7: 3.

Visi favorīti šogad no grupu turnīra iekļuvuši ceturtdaļfinālā, pārsteigumi nav notikuši. Papildus mūsu valsts izlasei Stokholmā, Zviedrijā, Čehijā un Norvēģijā iekļuva izslēgšanas spēļu posmā, un Helsinkos šādas komandas bija ASV, Kanāda, Somija un Slovākija. Un Krievija Zviedrijas galvaspilsētā aizvadīja ceturtdaļfināla spēli, otro reizi šajā čempionātā pārspējot Norvēģijas valstsvienību - mačs noslēdzās ar rezultātu 5: 2. Tad mūsu hokejistiem bija jāpārceļas uz kaimiņvalsti - uz Helsinkiem, pusfinālā viņi 13 tūkstošu līdzjutēju klātbūtnē pārspēja Somijas valstsvienību ar vēl lielāku rezultātu (6: 2). Vēl vienu pusfinālu pārstāvēja valstis, kas salīdzinoši nesen bija viena valsts - Čehija un Slovākija. Šajā spēlē slovāki bija spēcīgāki (3: 1), pateicoties kuriem iekļuva mūsu komandas noslēdzošajā pārī, jau četras stundas gaidot pēdējā upura vārdu ceļā uz zeltu.

Galvenā spēle notika 20. maija vakarā Hartwall arēnā Helsinkos. Šajā laikā visi pārējie čempionāta rezultāti jau bija zināmi. Bronzas medaļas izcīnīja čehi, smagā cīņā pārspējot Somijas valstsvienību (3: 2), savukārt Itālija un Kazahstāna nespēja nostiprināties hokeja elitē un atkal atstāja augstāko divīziju. Finālspēlē Krievija-Slovākija tikai pirmais periods noslēdzās ar vienādu rezultātu (1: 1), savukārt pārējos divus uzvarēja mūsu hokejisti. Šīs cīņas galarezultāts ir 6: 2. Krievijas izlase par pasaules čempioni kļuva ceturto reizi, un, ja vēl pieskaitām padomju laikus, tad tas jau ir 26. augstākā hokeja standarta zelts.